Lahja naiselle: Kettu-korut

Lahja naiselle: Kettu-korut

Aika mainio lahja naiselle

Ole parhaista uljain ja yllätä nainen erilaisella ja uniikilla lahjalla. Kettu-sarjan käsintehdyt korut ovat ilahduttaneet kaikenikäisiä ja -tyylisiä naisia.

Takuu: Kettu hurmaa lahjan saajan tai 100% rahat takaisin.

Lahja naiselle: kettu-korut

Kettu-korusarja: sormukset, korvikset & kaulakorut

925 hopea & kierrätyskupari | design Anitta Vierelä | valmistettu käsityönä

Tusinajätkät ostavat lahjat naiselle kultasepänliikkeestä. Erilaiset jätkät hankkivat lahjaksi piensarjakäsityötä Inarista. Valitse malleista mieluisin. Hopeasormus on suosituin lahja, mutta korvakorut ja riipukset ovat myös vietävän hienoja. Saatavilla myös kierrätyskuparisena mikäli hopea ei ole naisen makuun.

Kettu-sorumus saatavilla kuparisena ja hopeisena

”Aivan ihana, tuli 10v hääpäivälahjaksi minulle mieheltäni.”

Tuija Ö. Kettu-hopeasormuksesta 5/2020

Kaunis ja veikeä Kettu-koru on melko täysosuma lahja naiselle. Lepyttelylahja vaimolle. Joululahja äidille. Syntymäpäivälahja mummolle. Lohduttelulahja ystävättärelle. Suostuttelulahja. Hääpäivälahja. Tai paras kaikista, yllätyslahja.

Korvikset ja kaulakorut käyvät lahjaksi niin nuorelle naiselle, aikuiselle naiselle kuin vanhemmalle naiselle. Tyylikäs & persoonallinen sormus istuu moniin tyyleihin boheemista punkkarista hienostuneempaan rouvaan. Kukapa ei pitäisi ketuista. Tai arvostaisi taidokasta käsityötä.

”Kaunista käsityötä. Arvostan ja vaimokin arvostaa.”

Juha Kaija, Kettu-hopeasormuksesta 8/2020

Sormuksessa on pari milliä säätövaraa. Jos mahdollista, suosittelemme käymään yönkähmässä salavihkaisesti mittaamassa sormuksen halkaisijan. Kokotaulukko löytyy sormuksen tuotesivulta. Jos mittaus menee pieleen, ei hätää: koon voi vaihtaa toiseen veloituksetta.

Kettu hopeasormus
Kettu-sarjan hopeasormuksen kettu on kääriytynyt lepäämään kerälle sormen ympärille.

Kettu-korvis on sangen nokkelan mallinen koru. Se koostuu kahdesta osasta, joista toinen tulee korvalehden päälle ja toinen alle.

Kettu korvakorut kupari
Osat yhdistetään metallitapeilla ja kiinnitetään silikonitupilla.

”Vaimo kommentoi lahjastaan: ihanat!”

Jari L. Kettu-hopeakorviksista 5/2020
Kettu hopeinen kaulakoru
Iso Kettu ja Pikku Kettu – hopeinen kaulakoru saatavilla kahdessa koossa

Hopeiset Kettu-kaulariipukset. Voit valita reilunkokoisen Ison Ketun tai siromman Pikku Ketun.

Korvakorut lahjaksi naiselle
Korulahja toimitetaan tyylikkäässä ECO-korurasiassa
Keisarillinen Premium lahjakorttilaatikko.

Kaikki korut toimitetaan tyylikkäissä, pehmustetuissa ja ympäristöystävällisissä korurasioissa. Jos tilaat riipuksen lisäksi sormuksen tai korviksen, toimitetaan lahja halutessasi hienossa, suuressa sammaleenvihreässä korusarjarasiassa. Halutessasi voimme paketoida lahjan Lappi-teemaiseen honkakäärepaperiin.

”Emäntä oli hopeiseen kettusormukseensa erittäin tyytyväinen ja olihan se todella hieno ja kaunis.”

Vesa-Matti Paksu, Kettu-hopeasormuksista 12/2020
Lahjakortti tilaustuotelahjakortti Kaksi Hopeakettua
Tilaustuotelahjakortti Kaksi Hopeakettua

Kaksi hopeakettua-lahjakortilla lahjansaaja voi päättää mieleisensä korut sarjasta. Kätevä myös silloin, jos et tiedä lahjansaajan sormuskokoa.

Ketut ovat niin pidetty tuote, että uskallamme antaa 100% rahat takaisin -takuun. Jos lahjan saaja ei ilahdu ikihyviksi, palautamme rahasi postikuluineen päivineen.

Kettu-korua parempi lahja on oikeastaan vain kaksi Kettu-korua. Jos ostat enemmän kuin yhden korun, saat postimaksut ilmaiseksi.


Osta naiselle lahjaksi nyt

Ilahduta. Liikuta. Lohduta. Muista. Ole kumppaneista huomaavaisin. Ole ystävistä ihanin. Ole äidin lapsosista kultaisin.

  • 100% rahat takaisin jos lahja ei miellytä
  • Ilmainen toimitus 2-3 ketun tilauksiin
  • Ilmainen vaihto
  • Turvalliset suomalaiset maksutavat
  • Maksuaikaa laskulla tai osamaksulla

Korut valmistetaan käsin piensarjoina joten niitä on saatavilla vain muutama kappale kerrallaan. Jos jokin malli tai koko on loppuunmyyty, voit liittyä jonotuslistaan tuotteen myyntisivulla. Ilmoitamme sähköpostitse kun mallia on taas saatavilla.


Asiakkaiden arvioita Kettu-koruista

”Sormus on todella hieno, ei niin mitään valittamista! Kokokin sattui oikein, lisäksi on jonkin verran säätömahdollisuutta.”

Tuija I., Kettu-hopeasormuksesta 9/2020
Arto Tikkala
vahvistettu asiakasvahvistettu asiakas
5/5
3 kuukautta sitten
Tuija
vahvistettu asiakasvahvistettu asiakas
5/5
3 kuukautta sitten
Ulla
vahvistettu asiakasvahvistettu asiakas
5/5
3 kuukautta sitten
Nimetön
vahvistettu asiakasvahvistettu asiakas
5/5
3 kuukautta sitten
Olli O.
vahvistettu asiakasvahvistettu asiakas
5/5
4 kuukautta sitten
Jenni
vahvistettu asiakasvahvistettu asiakas
5/5
6 kuukautta sitten

Lisää viiden tähden arvosteluita löytyy tuotesivuilta. Eiköhän pistetä lahja tilaukseen.